Registrace na AliExpress.com

K úspěšnému nakupování na AliExpress se musíme nejdříve zaregistrovat, tedy vytvořit účet. V tomto návodu si podrobně popíšeme jak na to.

Otevřete si stránku Aliexpress.com. V pravém horním rohu najdete tlačítko Sign in/Join. Najedete na něj kurzorem myši a otevře se vám nabídka. Zde zvolíte položku v oranžovém rámečku Join Free. Objeví se vám úvodní registrační obrazovka, ve které vás Aliexpress žádá o vložení registračního mailu. Na něj vám budou chodit veškeré zprávy týkající se vašich nákupů. Proto je nutné, aby byl zadaný mail pravý. Svůj mail tedy vepište do kolonky E-mail, po jeho vložení se vám vedle rámečku objeví fajfka v zeleném kolečku. Dalším krokem je potvrzení, že se nejedná o robota. Kurzorem myši najeďte na dvojité šipky v položce Verification, kurzor se změní na kříž. Podržte levé tlačítko myši a přetáhněte šipky doprava, viz obrázek.

Po provedení vám celý pásek zezelená a objeví se v něm nápis Verified. Poté potvrďte souhlas s vytvořením účtu klikněte na tlačítko Next.

V dalším kroku vám stránky oznámí, že vám byla na registrační mail odeslána potvrzovací zpráva. V ní je potřeba kliknout na daný link a tím ověřit platnost emailové adresy. Pokud vám mail z nějakého důvodu nepřišel, můžete si požádat o jeho znovuzaslání. K tomu slouží položka I have not received the E-mail.

Po odkliknutí linku ve vašem emailu se dostáváme na stránky Information. Zde je třeba vyplnit heslo (Set Your Password) a jméno a příjmení. Heslo musí mít minimálně 6, max. 20 znaků a musí obsahovat alespoň jednu číslici. Velké písmeno není třeba, ale když ho tam dáte, nic se samozřejmě neděje. Pro zamezení překlepů je třeba heslo znovu vepsat i do druhé kolonky.

Heslo tedy máme vyplněno, zbývá už jen napsat své celé jméno. Jméno pište bez diakritiky, jinak vám ho systém nevezme. Pokud je vše hotovo, klikneme na Confirm.

To je poslední krok, po odeslání formuláře se dostanete na úvodní stránku Aliexpressu. Účet máte zdárně vytvořen a tak můžete začít v nakupování.

Aby nám zboží z Aliexpress v pořádku dorazilo, je třeba řádně vyplnit ve svém profilu dodací adresu. Adres můžeme mít vyplněno hned několik, to v případě, že pravidelně budete objednávat např. pro své známé, a tak nebudete muset adresu zadávat pořád dokola. V dnešním návodu si tedy popíšeme, jak zadat doručovací adresu.

Po přihlášení si otevřeme položku My Aliexpress v pravém horním rohu obrazovky. Otevře se nám stránka našeho profilu na níž v levém okraji nalezneme menu Shortcuts. V něm si najdeme položku My Shipping Address, kterou si myší otevřeme.

Objeví se nám jednoduchý formulář, do kterého vyplníme požadované údaje. Znovu připomínám, že je potřeba psát jméno a adresu bez diakritiky. První čtyři položky jsou jasné – jméno a příjmení, ulice a město. Z rolovacího menu u položky Country/Region vybereme Czech Republic, to samé vepíšeme i do kolonky State/Province/Region. Položka Zip/Postal Code je naše PSČ. Zbývá nám doplnit telefonní číslo. Nemusíte se bát ho uvádět, Číňan vám určitě volat nebude. Naopak může být nápomocno poštovní doručovatelce, která vám balíček doveze. Do prvního obdélníčku napište volací znak ČR (420), do druhého předvolbu a do posledního zbylých 6 číslic. Nakonec si zkontrolujte správnost všech údajů a poté svou adresu uložte kliknutím na SAVE.

Právě jste úspěšně uložili svou adresu, kterou můžete posléze i editovat či smazat. Stejným způsobem jdou přidat i další adresy.

 

Registrace na AliExpress.com
AliExpress Oficiální Aplikace
AliExpert.cz Aplikace

Výběr těch nejlepších produktů z AliExpress od ověřených prodejců. AliExpert je Váš AliExpress v češtině. Kupon Katalog