Sledování zásilky

Po objednání a zaplacení zboží má obchodník lhůtu, do které musí zboží odeslat. Tuto lhůtu vidíte v přehledu objednávek a je označena jako Processing Time. Lhůtu můžete prodloužit nebo po její trvání i objednávku zrušit. Avšak se zrušením objednávky musí souhlasit i obchodník. Jak zrušit objednávku se dozvíte ZDE. My se v tomhle článku zaměříme na sledování objednávek, jelikož toto je časté téma dotazů na různých diskuzních fórech o Aliexpress.

Sledování zásilek – Tracking number

Ke sledování zásilky potřebujeme znát tzv. tracking number, sledovací číslo balíku. To nalezneme v přehledu objednávek pod položkou Track Order u dané objednávky. Na obrázku máme zobrazeny dvě položky, jednu neodeslanou, druhou již zaslanou.

U položky jedna běží lhůta na odeslání a a zároveň jsou u ní umístěna dvě tlačítka: Extend Processing Time (prodloužení doby zpracování objednávky) a Cancel Order (zrušení objednávky). Tahle objednávka tedy ještě nebyla odeslána. U druhé položky je již zmiňované tlačítko Track Order, po jehož rozkliknutí se nám zobrazí sledovací číslo balíčku v detailu objednávky v sekci Logistics Information.

Typy sledovacích čísel

Čínští obchodníci používají různé přepravní služby a také zboží odesílají odlišnými poštovními službami. Je to jako u nás, pokud odešlete balík „obyčejně“, nedostanete žádné sledovací číslo, balík tedy nelze sledovat. Obchodníci většinou odesílají „obyčejné“ balíky u položek do 5 USD (označeny Small Packet Plus) a je jim přiděleno číslo o jedenácti číslicích (12345678910).

Naopak zásilky dražší než 5 USD jsou posílány jako doporučené zásilky a je jim přiděleno číslo s písmeny před a za číslem (např. RI237165964CN). Taková čísla jsou sledovatelná, máte tedy přehled o pohybu vaši zásilky.

Kde sledovat zásilky

Kde se váš balík zrovna pohybuje, můžete vidět i v detailu objednávky, ale jistější je ho sledovat přímo na stránkách pošty. Balíky se sledovatelným číslem (Rx1233456789XX) můžete hledat přímo na webu České pošty ve službě Track&Trace.

Pokud nemůžete z jakéhokoliv důvodu vyhledat balík na webu České pošty, zkuste štěstí na portálu 17track.net. Jedná se o celosvětovou službu sledování zásilek. Lze v něm najít i informace o obyčejných balících, avšak jen o pohybu na území Číny. Jakmile takový balíček opustí území Číny, pak už jeho polohu zjistit nelze.

Na závěr ještě jedno upozornění a tip na aplikaci do mobilu. Sledovací číslo nefunguje ihned, obchodníci používají automatické generování čísel balíků. To znamená, že si online vytisknou štítky na balíčky, takže zásilka se tváří už jako odeslaná, ale ve skutečnosti ještě leží u obchodníka připravena k odeslání. Až cca do 5 dnů naskočí v systému sledování jako odeslaná. Je to běžný postup, nejedná se o nic mimořádného.

A na úplný závěr tip na aplikaci na sledování balíků do vašeho mobilu. Pokud chcete mít přehled o pohybu svých zásilek z Aliexpress vždy po ruce, můžete si do svého mobilu s Androidem stáhnout aplikaci Sledování zásilek.

 

Registrace na AliExpress.com
AliExpress Oficiální Aplikace
AliExpert.cz Aplikace
Exhibition Stand Builders Europe Contractors Booth Messe Stand Bau
Výběr těch nejlepších produktů z AliExpress.com od ověřených prodejců. aliexpress, aliexpress.com, aliexpress nabídka zboží, www.aliexpress.com, aliexpress v češtině, www aliexpress, aliexpress pošta zdarma, aliexpress nabídka, site http://www.aliexpress.com/, www.aliexpress.com česky, aliexpress oblečení, aliexpress.com česky, jak nakupovat na aliexpress, www.aliexpress.com český, aliexpress.cz, český aliexpress, aliexpress česky, aliexpress obal na mobil, aliexpress nákupy z cíny, aliexpress com, aliexpress cz, aliexpress nabídka zboží česky, nákupy z aliexpress.com, aliexpress diskuze, aliexpress kryty na mobil, recenze aliexpress, jak platit na aliexpress, nákup na aliexpress, aliexpress zkušenosti, jak hledat značky na aliexpress, registrace na aliexpress, aliexpress nákup, aliexpress.com oblečení, nákup přes aliexpress, česky aliexpress, nakupování na aliexpress, jak objednávat na aliexpress, aliexpress oblečení česky, nakupování přes aliexpress, platba na aliexpress, aliexpress cesky, jak nakoupit na aliexpress, aliexpress clo a dph, jak se zaregistrovat na aliexpress, aliexpress obaly na mobily, www.aliexpress.cz, aliexpress recenze, aliexpress.com obaly na mobily, jak objednávat z aliexpress, aliexpress fishing, aliexpress clo, clo na aliexpress, www aliexpress com, aliexpress přihlášení, recenze na aliexpress, aliexpress platba, registrace aliexpress, aliexpress jak nakupovat, m aliexpress, http://www.aliexpress.com/, aliexpress hodinky, aliexpress v cestine, www aliexpress.com, http://www.aliexpress.com, zkušenosti s aliexpress, sledování zásilek aliexpress, google aliexpress.com, jak objednat z aliexpress, velikosti na aliexpress, český aliexpress.com, www aliexpress.cz, zkratky na aliexpress, aliexpress kabelky, aliexpress registrace, sledování zásilky z aliexpress, aliexpress obaly na mobil, placení na aliexpress, aliexpress diskuse, aliexpress reklamace, m.aliexpress.com, oblečení z aliexpress, svatební šaty z aliexpress, aliexpress doprava zdarma, aliexpress platby kartou, www aliexpress.com oblečení, šaty z aliexpress, aliexpress návod, nákupy na aliexpress, aliexpress jak platit, aliexpress kryty, aliexpress čína, pandora aliexpress, aliexpress free shipping, aliexpress kopačky, aliexpress.com fishing, cesky aliexpress, jak nakupovat přes aliexpress, jak reklamovat na aliexpress, objednávání z aliexpress, objednávky z aliexpress, aliexpress fashion watcher, aliexpress.com nausnice, hodinky na aliexpress.com, aliexpress elektronika do autatuner dvbt, aliexpress rc cars 1:10, aliexpress svatební šaty, aliexpress.com/fishing, reklamace na aliexpress