Potvrzení přijetí zboží a hodnocení

Pomalu se blížíme k závěrečnému kroku nakupování na Aliexpress a tím je Potvrzení přijetí objednávky – Confirm Goods Received. Tímto krokem dáme Aliexpress na vědomí, že jsme zboží v pořádku obdrželi a Aliexpress tak může uvolnit peníze obchodníkovi. Avšak nepotvrzujte přijetí hned po obdržení balíčku. Zboží si pořádně zkontrolujte, zda není poškozené, zda obsahuje všechny části či je funkční. V neposlední řadě se vyplatí i porovnat jeho reálné vlastnosti, zda jsou shodné s popisem u zboží (materiál, barva atpod.).

Pokud tedy vše souhlasí a je v pořádku, můžeme přikročit k samotnému potvrzení o přijetí zboží. Přihlásíme se do svého účtu a vybereme položku My Orders. U dané objednávky klikneme na odrážku Track Order nebo View Detail. Obojím způsobem se dostaneme do detailu objednávky.

Hned v horní části detailu je zobrazeno tlačítko pro potvrzení převzetí. Zaškrtneme tedy produkt, který chceme potvrdit a klikneme na Confirm Goods Received. Systém se nás ještě jednou zeptá, zda opravdu chceme potvrdit přijetí, kliknutím na Confirm jej tedy o svém kroku ujistíme. Následně se nám objeví obrazovka, na které jsme informováni o tom, že objednávka je potvrzena a zároveň nás Aliexpress vyzývá k zanechání feedbacku. Ten můžeme hned odeslat nebo ho nechat na později.

Na závěr si tedy vše shrneme v bodech.

Před potvrzením přijetí zkontrolujeme funkčnost zboží, shodu popisu s realitou, nepoškozenost
Potvrzení převzetí zboží provedeme v menu My Orders – View details – Confirm Goods Received
Udělíme feedback
Pokud se projeví vada až po potvrzení převzetí, lze do určité doby ještě otevřít spor a zboží tak vyreklamovat.

Jakmile potvrdíte převzetí zboží, vyzve vás Aliexpress k udělení zpětné vazby, tzv. feedbacku. Ten slouží jako vodítko dalším nakupujícím a zajisté se jimi řídíte i vy samotní. Proto na udělování feedbacků nezapomínejte. I v tuzemských eshopech funguje podobné hodnocení, podle kterého se většina nakupujících řídí.

Samotné hodnocení můžete udělit ihned po potvrzení doručení zboží, nebo ho nechat na později, až si zboží pořádně „osaháte“. Odkaz k udělení feedbacku naleznete u příslušného zboží v My Orders nebo v menu My Aliexpress – Manage your Feedback. Obojí však až po potvrzení jeho přijetí.

Co se tedy všechno vyplňuje? Po rozkliknutí odkazu Leave Feedback se zobrazí název zboží a hned pod ním vidíte celkem pět zašedlých hvězdiček. Podle své spokojenosti uvážíte, kolik hvězd označíte. Hodnocení můžete udělit negativní (0-2 hvězdy), neutrální (3 hvězdy) a pozitivní (4-5 hvězd). Pod toto celkové hodnocení můžete připsat i krátkou poznámku v angličtině, klidně i za pomoci translatoru a popřípadě nahrát i obrázek.

Ve spodní části obrazovky na nás ještě čekají tři položky, které si přeje Aliexpress vyplnit. První se týká hodnocení popisu produktu na stránkách prodejce, tedy zda popis odpovídá skutečnému výrobku. Druhá otázka se týká komunikace s prodejcem, pokud však komunikace nebylo třeba, vždy dávám 5 hvězd (hodnocení se musí zadat, jinak nelze feedback odeslat). A třetí bod zjišťuje rychlost doručení zboží. Jakmile máte vše vyplněno, kliknutím na Leave Feedback hodnocení odešlete. Celá tahle procedura vám nezabere více jak 1 minutu.

Registrace na AliExpress.com
AliExpress Oficiální Aplikace
AliExpert.cz Aplikace
Exhibition Stand Builders Europe Contractors Booth Messe Stand Bau
Výběr těch nejlepších produktů z AliExpress.com od ověřených prodejců. aliexpress, aliexpress.com, aliexpress nabídka zboží, www.aliexpress.com, aliexpress v češtině, www aliexpress, aliexpress pošta zdarma, aliexpress nabídka, site http://www.aliexpress.com/, www.aliexpress.com česky, aliexpress oblečení, aliexpress.com česky, jak nakupovat na aliexpress, www.aliexpress.com český, aliexpress.cz, český aliexpress, aliexpress česky, aliexpress obal na mobil, aliexpress nákupy z cíny, aliexpress com, aliexpress cz, aliexpress nabídka zboží česky, nákupy z aliexpress.com, aliexpress diskuze, aliexpress kryty na mobil, recenze aliexpress, jak platit na aliexpress, nákup na aliexpress, aliexpress zkušenosti, jak hledat značky na aliexpress, registrace na aliexpress, aliexpress nákup, aliexpress.com oblečení, nákup přes aliexpress, česky aliexpress, nakupování na aliexpress, jak objednávat na aliexpress, aliexpress oblečení česky, nakupování přes aliexpress, platba na aliexpress, aliexpress cesky, jak nakoupit na aliexpress, aliexpress clo a dph, jak se zaregistrovat na aliexpress, aliexpress obaly na mobily, www.aliexpress.cz, aliexpress recenze, aliexpress.com obaly na mobily, jak objednávat z aliexpress, aliexpress fishing, aliexpress clo, clo na aliexpress, www aliexpress com, aliexpress přihlášení, recenze na aliexpress, aliexpress platba, registrace aliexpress, aliexpress jak nakupovat, m aliexpress, http://www.aliexpress.com/, aliexpress hodinky, aliexpress v cestine, www aliexpress.com, http://www.aliexpress.com, zkušenosti s aliexpress, sledování zásilek aliexpress, google aliexpress.com, jak objednat z aliexpress, velikosti na aliexpress, český aliexpress.com, www aliexpress.cz, zkratky na aliexpress, aliexpress kabelky, aliexpress registrace, sledování zásilky z aliexpress, aliexpress obaly na mobil, placení na aliexpress, aliexpress diskuse, aliexpress reklamace, m.aliexpress.com, oblečení z aliexpress, svatební šaty z aliexpress, aliexpress doprava zdarma, aliexpress platby kartou, www aliexpress.com oblečení, šaty z aliexpress, aliexpress návod, nákupy na aliexpress, aliexpress jak platit, aliexpress kryty, aliexpress čína, pandora aliexpress, aliexpress free shipping, aliexpress kopačky, aliexpress.com fishing, cesky aliexpress, jak nakupovat přes aliexpress, jak reklamovat na aliexpress, objednávání z aliexpress, objednávky z aliexpress, aliexpress fashion watcher, aliexpress.com nausnice, hodinky na aliexpress.com, aliexpress elektronika do autatuner dvbt, aliexpress rc cars 1:10, aliexpress svatební šaty, aliexpress.com/fishing, reklamace na aliexpress